top of page
  • תמונת הסופר/תYonatan Bleich

לימוד קונטרבס באינטרנט למתחילים ולמתקדמים

עודכן: 28 באוק׳ 2021

מחקרים רבים בעשורים האחרונים מוכיחים, כי למוסיקה יש השפעה משמעותית על בריאותנו הנפשית והפיסית.

חלקם אף הראו, כי אפילו עוברים בבטן אמם, שעדיין לא יצאו אל אוויר העולם, מגיבים למוסיקה המושמעת להם מבחוץ.

האזנה למוסיקה היא כלי נהדר להפגת מתחים ולשיפור מצב הרוח ויש לה איכויות מדיטטיביות, המיטיבות עם המח ומפעילות בו קשרים שונים וחדשים מאשר הקשרים האוטומטיים הפועלים בשגרת היום-יום. מעבר לכך, מוסיקה היא שפה החוצה ארצות ותרבויות, שכל אחד מתחבר אליה באופן אינטואיטיבי, ללא צורך בידע מוקדם.

בעוד שההאזנה למוסיקה היא פאסיבית, הרי שנגינה והפקת צליל היא כבר עניין אקטיבי, ולוקחת את ההנאה הגלומה במוסיקה צעד גדול קדימה.

אדם שנחשף לראשונה אל תהליך הלמידה של נגינה על כלי מכל סוג שהוא, מגלה עולם מופלא של אפשרויות, המהווה מקור להתפתחות אישית תמידית ומספק נתיב לביטוי עצמי של רגשות, של נטיות אישיות ושל סגנון אישי.


לימוד נגינה על קונטרבס אונליין - הדרך מרעיון למציאות


הקונטרבס (או בעברית – בטנון) משתייך לקבוצת כלי הקשת. אין לו מבנה אחד קבוע וניתן למצוא אותו בכמה צורות וגדלים. הנגינה עליו מבוצעת כשבסיסו (גוף תיבת התהודה) מונח על הרצפה באמצעות רגלית והוא מוחזק בצווארו ביד אחת על-ידי הנגן, כאשר, ידו השנייה אוחזת בקשת.

צליליו מופקים באמצעות החלקת הקשת על מיתריו, באמצעות פריטה על המיתרים עם האצבעות (בטכניקה הקרויה פיציקטו) ובטכניקות נוספות.

בית הספר לנגינה "TONELINE" מתמחה בהוראת נגינה אונליין למבוגרים על מגוון כלים רחב.

ניתן ללמוד קונטרבס בשיעור פרטי באינטרנט, עם מורה מנוסה ומקצועי, אשר מלבד היותו מורה – הנגינה מהווה עבורו דרך חיים. מורי בית הספר חיים את הנגינה ונושמים אותה בחייהם הפרטיים – במקרים רבים כחלק מהרכב מוסיקלי.


שיעורי קונטרבס אינטרנטיים בהתאמה אישית


במקרים רבים, אנשים שהיו מאד רוצים לדעת לנגן על כלי נגינה כזה או אחר ולא עשו זאת כילדים, מוותרים על החלום מפאת קוצר זמן או מחשש שהם כבר מבוגרים מדי מכדי לרכוש את המיומנות הזו.

שיעורי נגינה אונליין עם מורה המתמחה בהוראה למבוגרים, הופכים את הלימוד לאפשרי לחלוטין, בכל גיל ובכל רמת ידע ומתאימים גם לתלמידים ללא כל רקע בנגינה.

כדאי מאד לוודא מספר דברים בבחירת המורה המתאים:

  • חשוב שיהיה לו ניסיון בצורת הלימוד הספציפית שמעוניינים בה. לכל צורת לימוד יש מאפיינים ייחודיים וכישורים מסוימים הנדרשים מהמורה כדי שתהיה מהנה ויעילה. כשרוצים ללמוד נגינה אונליין – חשוב לבחור במורה שמכיר את השיטה ומנוסה בה.

  • הוראת מבוגרים שונה מהוראת ילדים. לכן, חשוב גם ניסיונו של המורה בהוראה לקהל היעד הרצוי.

  • כדאי לבחור במורה שיש לו מוכנות לסייע ולייעץ מדי פעם ולפי צורך גם מעבר לשעת השיעור, כאשר מתרגלים את השיעור בבית וזקוקים לחיזוק בנושא כלשהו.

"TONELINE" הוא בית ספר ללימוד נגינה, המתמחה בלימוד מבוגרים ומאז 2014 – מתמחה גם בהוראת נגינה אונליין. הניסיון הרב של בית הספר אפשר לו לפתח שיטת לימוד שיש לה קבלות בשטח ושמביאה תלמידים ליכולת נגינה עצמאית.


תנו לנו להפוך את החלום שלכם למציאות


אצלנו ב- "TONELINE" תוכלו לבחור בתכנית לימודים המותאמת לקצב שלכם ולזמן הפנוי שבאפשרותכם להקדיש ללימוד נגינה.

תוכלו להיפגש עם אחד מצוות המורים המקצועי שלנו לשיעור אחד או שניים בשבוע וגם לשיעור של פעם בשבועיים. כך או כך – תצאו בתום התכנית עם היכולת לנגן בעצמכם על קונטרבס, או על כל כלי אחר שתבחרו בו, ומשם – האפשרויות ללמידה, התפתחות והתמקצעות - אינן נגמרות.


צרו עמנו קשר כבר היום על ידי מילוי פנייה בעמוד "צור קשר" באתר, או:

בטלפון 050-888-9733 | בדוא"ל info@Tone-line.com60 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page