חוזרים לשגרה!


אז נגמרו חגים וגם החופש הגדול כבר חלף ועכשיו מדגדג כבר בקצות האצבעות לקחת שוב את הגיטרה או לשבת ליד הפסנתר. אז איך ניגש לעניין?

קודם כל, גם אם לא נגעתם בכלי מאז אוגוסט, זה בסה"כ לא המון זמן ורוב מה שהשגתם עדיין שם! עכשיו רק צריך לעורר אותו קצת. אז קודם כל, כמו כל דבר שאנחנו רוצים שיחזיק לאורך זמן, עדיף לא לעלות מ-0 ל-100. קחו את הזמן, תחזרו להתאמן לאט לאט ואל תתישו את עצמכם ותתאמנו יותר מדי.

בנוסף, כשכבר חזרתם להתאמן, עדיף לחזור ולנגן דברים פשוטים יחסית כדי לקבל חזרה את ה"פיל" של הכלי, או אפילו יותר טוב - נגנו איזה שיר שאתם אוהבים, משהו שמדליק אתכם וגורם לכם לרצות לחזור לנגן, או שאולי תפצחו באיזה אלתור. הסולמות והארפג'ים יכולים לחכות.

שנית, העזרו במורה שלכם! לקיחת הפסקה מנגינה היא דבר מאוד שכיח בתחום ואם המורה עצמו לא היה צריך להתמודד אף פעם עם התאוששות מהפסקה, אחד מתלמידיו בטח היה שם. המורה שם בשבילכם ומטרתו היא שתנגנו ותהנו אז אל תהססו לבקש עזרה והנחיות בנושא! שלישית, הכניסו את זה בחזרה ללו"ז שלכם. נורא קל לתת לדברים להדחות כשהם לא מעוגנים לנו בלו"ז, לכן נורא חשוב לשריין לנגינה מקום בלו"ז כשאנחנו רוצים לחזור לנגן. נסו לשריין חצי שעה בערב כמה פעמים בשבוע ותראו איך זה מתקדם. בנוסף, חזרה לשיעורים שבועיים קבועים עוזרת לנו לחזור למסגרת נגינה ונותנת לנו אחריותיות על הנגינה שלנו, זאת אומרת, עכשיו לא רק אנחנו נדע שלא התאמנו - גם המורה ידע! ואפילו רק מתוך זה נחזור לנגן.

בין אתם לוקחים כרגע הפסקה ובין אתם עוד מחכים להזמדנות להכנס חזרה לעולם המופלא הזה, צרו איתנו קשר ונתאם לכם פגישת הכרות וייעוץ עם אחד המורים שלנו!

Featured Posts
Recent Posts