top of page
  • תמונת הסופר/תYonatan Bleich

איך מקימים להקה

אז איך מקימים להקה בעצם?

כולנו היינו שם, עם הרצון העז לנגן ולהתפתח אבל בלי הרכב לתת לכל מסגרת. הסירו דאגה מלבכם, כי אנחנו באנו לעזור לכם בדיוק בזה. לפניכם פירטנו את השלבים שבדרך להקמת להקה.


הקמת הרכב מוסיקלי - את מי אתם צריכים?


ראשית כל, בואו נתחיל בהגדרת המטרות. הדבר הראשון שאתם צריכים להגדיר היא מטרת ההרכב - למה להקים להקה? אתם רוצים להופיע? אולי סתם לנגן בשביל הכיף? אתם רוצים הרכב גדול, עם תופים, כמה גיטרות וכל העניינים? או שבכלל רציתם לנגן בצמד גיטרות אקוסטיות?


הגדרה ברורה של היעדים והמטרות הללו תעזור לכם להמנע מבזבוזי זמן ואכזבות במהלך הקמת ההרכב המוזיקלי. קודם כל, חשבו איזה אנשים אתם רוצים בהרכב - גיטרה, בס, תופים? 2 גיטרות? קלידים? נשפנים? וכו’. זכרו, שהמטרה היא להתאים את האנשים לתפקידים שנחוצים ולא להפך.


למידע נוסף לחצו כאן

איך מוצאים נגנים?

אוקיי, אז החלטתם איזה נגנים אתם רוצים ועכשיו רק נשאר למצוא אותם! יש שיגידו שזה החלק הכי קשה במשימה, אך למזלנו אנחנו חיים בעידן האינטרנט ויש שלל פתרונות, כמו למשל קבוצות פייסבוק ייעודיות למציאת נגנים או פורומים ולוחות למיניהם. דרך נוספת וקצת יותר אולד סקול היא ללכת מפה לאוזן. אותו חבר מהצבא שתמיד חלמתם לנגן יחד, או בכלל מישהו מהשכונה שבמקרה שמעתם שיודע לנגן, לכו תדעו לאן זה יוביל, אולי להרכב קאברים של סטיבי וונדר.


יופי, עכשיו יש לנו נגנים ואפשר להתחיל לעבוד. האמנם? חזרת להקה מעצם טבעה היא עניין חברתי מאוד, ובהתאם לכך יש הרבה פינות שלא היינו רוצים להיכנס אליהן. בתור התחלה, חשוב להגדיר את כללי הבסיס להרכב, כגון זמני החזרות, אורכן, כמה חזרות בשבוע, מיקום החזרות, חלוקת העלויות וכיו“ב. ככל שהלהקה תתפתח, הנושאים שתצטרכו להחליט עליהם ביחד ירבו אבל כך גם היכולת שלכם לתפקד כמקשה אחת.

הקמת להקה- כללי המשחק

נושא אחד שהוא מקור להרבה צרות הוא עניין ההובלה. ברוב ההרכבים יש מישהו שבאופן טבעי תופס את משבצת המנהיג. בדרך כלל, הוא גם מי שחיבר את ההרכב יחדיו, מתווה את הקו וכותב את השירים (או העיבודים) שההרכב ינגן. מידת הדומיננטיות של מוביל ההרכב יכולה להשתנות אבל גם זה משהו שחשוב להגדיר מראש. אופציה נוספת, היא להביא מדריך הרכבים, שלהוביל הרכבים זו עבודתו. זו דרך טובה מאוד גם לקבל זוג אוזניים חיצוניות שידעו להעביר לכם משוב ולקדם אתכם ומנגד גם לנטרל מעט את המוקש של חבר הרכב אחד שדומיננטי מהיתר.


מעולה, מצאנו נגנים, הגדרנו את כל הדברים הבסיסיים ואפילו החלטנו מי יוביל או הבאנו מדריך, מה עכשיו? קודם כל, יאללה לנגן!

בנוסף, כדי לקחת את עצמכם קדימה ולהתחיל להופיע מומלץ לבחור חבר אחד מההרכב, עם קצת כשרון מכירה, שיתעסק בלמצוא מקומות להופיע. חשוב להגדיר מראש באיזו תדירות תרצו להופיע ובאיזה מקומות.

ולבסוף זרמו עם שינויים. ההרכב ישתנה ויתפתח אינספור פעמים במהלך העבודה בו. לא כל שינוי הוא סוף העולם וצריך ללמוד לחיות עם זה. אולי הכיוון המוזיקלי קצת ישתנה, אולי בכלל הרכב הנגנים, אבל העיקר הוא שנמשיך לנגן! עכשיו כשאתם יודעים איך להקים להקה כל מה שנשאר לכם זה לצאת לדרך! ואם תצטרכו עזרה באי אלו מהשלבים, הצוות בטון-ליין ערוך ומוכן לסייע לכם. אתם יכולים ליצור איתנו קשר פה או להתקשר בטלפון 050-8889733 יאללה לנגן!


155 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page